Baza wiedzy

CZY PRAWIDŁOWO MYJESZ SWÓJ SAMOCHÓD?

Najkorzystniejszym czyszczeniem auta jest mycie krok po kroku, trzeba mieć to na uwadze, że schemat mycia jest zachowany w pewnym porządku aby nasz pojazd w efekcie dobrze się prezentował oraz nie ucierpiał.

Nasze myjnie wyposażone są w standardowe oraz dodatkowe programy mycia, poniżej spróbujemy je po krótce scharakteryzować:

Niestety, felgi zbierają bardzo dużo metali ciężkich, pył, sadze, błoto oraz inne zanieczyszczenia znajdujące się na jezdni. Nasz środek użyty pod ciśnieniem w bardzo dokładny sposób domywa wszelkie zabrudzenia powstałe w trakcie jazdy. Jednak trzeba pamiętać, aby pod koniec mycia spłukać powierzchnie wodą.

Nakładamy ją na całość auta aby zwilżyć zaschnięty brud. Przy turbo pianie wykorzystujemy silnie skoncentrowany środek o wysokim ciśnieniu. Naniesiona piana utrzymuje się na aucie i zwilża/zmiękcza brud, tłuste plamy czy inne zabrudzenia. Traktujemy ją jako oprysk wstępny, który działa jak gąbka.

Aby umyć dokładnie pojazd wykorzystujemy mycie aktywną pianą. Mycie rozpoczynamy wysokim ciśnieniem od góry pojazdu, stopniowo schodząc coraz niżej trzeba kierować go pod kątem 40, 60 stopni i najlepiej w odległości 20 cm chyba, że mamy silniejsze zabrudzenia wtedy zbliżmy strumień wody do około 10 cm.

W celu usunięcia bardziej uporczywych zabrudzeń używamy programu turbo szczotką. Dany program stosuje się przy najbardziej uporczywych zabrudzenia, a szczotka z miękkiego włosia połączona z aktywną pianą przy wysokim ciśnieniu usuwa najtrudniejsze zabrudzenia.

Przed użyciem Turbo Szczotki sugerujemy skorzystać z podstawowego programu mycia celem usunięcia wszelkich stałych zabrudzeń z karoserii auta.

Program do spłukiwania piany z brudem i felg auta, bardzo wysokim ciśnieniem wody. Usunie ona resztki zabrudzeń przy dokładnym opłukaniu auta. Lanca powinna być trzymana w odległości 30-50 cm od karoserii auta. Strumień wody kierujemy od dachu auta, a następnie schodzi się niżej.

Nakładanie wosku jest dosyć ważnym aspektem, wpływa on na poprawę wyglądu lakieru i zabezpieczenie przed brudem, wspomaga nabłyszczanie oraz osuszanie samochodu. Sam wosk nakładamy w odległości 50 cm od auta przy lancy o niskim ciśnieniu, jest on zmieszany z miękką wodą. Nakładamy go z góry na dół, po całym aucie, pokrywając auto warstwą wosku.

Odradzamy nakładanie wosku bezpośrednio po zakończeniu programów myjących pianą, bez wcześniejszego spłukania pojazdu, czyli z pominięciem programu „spłukiwanie”. Wosk przykryje pozostałe na aucie zabrudzenia z resztkami piany tworząc trudne do usunięcia plamy.

Program nabłyszczania auta pomaga w minimalizowaniu plam i zacieków powstających przy myciu auta. Po zastosowania tego programu, lakier nabiera połysku. Dodatkowo przyspiesza on proces wysychania wody z powierzchni lakieru, utwardzając wosku i poprawiając efekt końcowy mycia, nie pozostawiając plam oraz zacieków.

Aby zastosować dany program, najpierw umyj dokładnie swój pojazd, nałóż powłokę wosku i wtedy z odległości ok. 50 cm od karoserii opłucz swój pojazd programem do nabłyszczania.

Aby dobrze zakończyć mycie auta na samym końcu powinniśmy skupić się na wytarciu mokrej powłoki, albo wypolerowaniu szyb czy karoserii samochodu. Do tego zabiegu zalecane są ściereczki z mikrofibry, bądź irchy syntetycznej.